• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

BAŞARAN’IN ŞAMPİYONLARI

Kırıkkale’nin önde gelen eğitim kurumlarından Başaran Koleji, öğrenim görmekte olan ve uluslararası anlamda başarı göstermiş olan öğrencilerine Başaran belgelerini ve hediyelerini düzenlemiş olduğu törenle takdim etti.


DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Özel Başaran Koleji öğrencilerinden milli sporcu Hakan Şükrü Kurnaz,  Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde 5-12 Ekim tarihleri arasında yapılan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda erkekler 89 kiloda koparmada 149 kiloyla altın madalya alarak dünya şampiyonu oldu.  10. sınıf öğrencisi ve milli sporcu Kerem Kurnaz ise Poloya’nın Ciechanow kentinde düzenlenen şampiyonada Erkekler U15 81 kilo da koparmada 118 kilo ile altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu oldu. 12. sınıf öğrencisi Elif Pehlivanlı ise Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 'Hayalimdeki Çin' resim yarışmasında 3. olarak Çin seyahati kazandı. Öğrencilerin kazanmış olduğu uluslararası başarılardan dolayı düzenlenen törenle öğrencilere Başaran belgeleri ve hediyeleri verildi.

BAŞARAN; ‘FELESEMİZE YAKIŞTI’

Törende konuşan okul kurucusu Onur Başaran öğrencileri tebrik ederek şunları söyledi; ''Öğrencilerimizi tebrik ederken elde edilen başarılara dikkati çekmek istiyorum. Bakın işte büyük fikirler bu şekilde olur; Kırıkkale değil, Türkiye değil, dünya birincisi. Okulumuz açısından baktığımız zaman alınan bu başarılar bizim felsefemize çok yakıştı. Bu da okulumuza ve ilimize çok yakıştı. Bu başarılarla Başaranın misyonlarının gerçekleşmeye devam ettiğini görüyoruz.'' Törenden sonra Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonu Hakan Şükrü Kurnaz ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluşarak onların sorularını yanıtladı onlara sporda başarılı olmanın yollarına ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

17845

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647