• Dolar
  33.195
 • Euro
  36.023
 • Ç.Altın
  4.245
 • Altın
  2.546
KIRIKKALE
37°
00:22

İkindi'ye Kalan Süre

DEM’Lİ ESKİ VEKİLİN PAYLAŞIMINA ÖZTÜRK’TEN SERT TEPKİ

Türk Milli Takımının Portekiz’e 3-0 yenildiği maçın ardından ‘Biji Portekiz’ paylaşımı yapan Dem Eski Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’ye tepki gösteren MHP Milletvekili Halil Öztürk ‘Türk Vatanı’nda bölücüye yer yok” ifadelerini kullandı.


EMPERYALİZMİN HİZMETKARLARI

Türkiye-Portekiz milli karşılaşmasından sonra hainliği tescilli eski DEM Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’nün paylaşımına sert tepki gösteren Öztürk;  “Kahrolsun elin bayrağını sallayanlar, kahrolsun ele hizmet edenler, kahrolsun bu milletin ekmeğini yiyip ona buna uşaklık edenler. Varın siz emperyalizmin hizmetkarı olun biz bir ömür Türklüğün hizmetkarı olacağız. Mecliste, sokakta, dağda, şehirde terörist istemiyoruz. Hem cennet vatanımız Türkiye’ye sözde “vatanımız” deyip hem de Türkiye kaybedince yaşasın Portekiz diye sevinç naraları atıyorsunuz. Sizlerin kime neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyoruz.” dedi.  

TÜRKİYELİLİK SAFSATASI

Açıklamasında Türk vatanında bölücülere sabrımız da tahammülümüz de kalmamıştır diyen Öztürk şu ifadelere yer verdi;  “Anayasamızda da çok açıkça ifadesini bulan, tarihin ve insanlığın var olduğu günden bu yana varlığını idame ettiren aziz Türk milleti, hangi milletin tarihi kaynağına bakarsanız bakın hangi hukuki metni incelerseniz inceleyin “Türk” olarak nitelenmiştir. Ne bulunduğu coğrafyanın adını almıştır ne de bu şekilde tarif edilmiştir. Hiçbir gafil bu hataya düşmemelidir! Hiç kimse Türkiyelilik safsatasıyla Türk milletinin berrak zihinlerini bulandırmaya kalkmasın diyen Öztürk Türk milleti bulunduğu coğrafyaya ad vermiştir şan vermiştir barış ve huzur getirmiştir. Adaletin aynası Türk milletiyle kimse dalga geçmeye kalkmasın.”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

44344

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647