AŞILAMADA 34. SIRADAYIZ

AŞILAMADA 34. SIRADAYIZ

Koronavirüse karşı en etkili silah olan aşı uygulaması yurt genelinde tüm hızıyla sürüyor. Bugüne kadar yapılan birinci doz aşı sayısında Kırıkkale 81 il arasında nüfusa oranla 34. sırada yer alıyor.

AŞILAMADA 34. SIRADAYIZ

66 BİNE ULAŞTI

Türkiye genelinde aşı çalışması devam ediyor.  Özellikle BionTech Firması ile yapılan 60 milyon dozluk yeni aşı anlaşması sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Haziran ayı içerisinde 20 yaş üstünün tamamına  birinci doz aşının vurulacağını müjdelemişti. Diğer taraftan Sinovac ve BionTech aşı uygulaması da illerde sürüyor. Kırıkkale’de bugün itibariyle birinci doz aşı olanların sayısı 66 bin 241’e ulaştı. Bunların 47 bin 771’ine ikinci doz aşıları da yapıldı.

BİR GÜNDE 536 KİŞİYE BİRİNCİ DOZ

Bu güne kadar yapılan aşı çalışmasında nüfusu oranla Kırıkkale 81 il arasında 34. sırada yer alıyor. Hali hazırda nüfusun yaklaşık yüzde 24’ü birinci doz aşısını yaptırırken, yüzde 17’si de ikinci doz aşısını yaptırdı. 24 Mayıs Pazartesi günü Kırıkkale’de 536 kişinin birinci doz,  391 kişi ise ikinci doz aşısını yaptırdığı öğrenildi. Bir gün içerisinde aşı yaptıranların sayısına göre de Kırıkkale 81 il içinde 54. sırada yer aldı.

Abone Ol :

Yorumlar