CHP; ‘ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN BAŞKAN HALEN GÖREVDE’

CHP; ‘ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN BAŞKAN HALEN GÖREVDE’

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım’ın 2015 yılında ‘Ermeni katliamı Türkiye’nin bir ayıbı. Ben özür diliyorum’ sözleri yeniden gündeme oturdu. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yıldırım’ın sözlerini hatırlatıp halen belediye Başkanı olduğuna vurgu yaptı.

CHP; ‘ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN BAŞKAN HALEN GÖREVDE’

ÖZÜR DİLEMİŞTİ 

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için soykırım ifadesi kullanması, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım’ın 2015’de yaptığı konuşmayı yeniden gündeme getirdi. Bir açık hava toplantısında yaptığı konuşma da  “Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları, 'Ermeni katliamı' olarak bahsediliyor. Bu da Türkiye'nin bir ayıbı. Ama bizler yaşamadık, sizler yaşamadınız. Yapanlar yanlış yapmışlar, tabii ki özür dilenmesi gerekiyor. Ben özür diliyorum” diyen Yıldırım’ın bu sözleri  CHP’li Özkoç tarafından meclisde düzenlenen basın toplantısında  hatırlatıldı. 

KÜKRÜYORDUNUZ 

Özkoç konuşmasında,  ‘AKP’li Belediye Başkanı bu sözleri söylerken “Nerede Erdoğan?  Bunu söyleyen kişi hala belediye başkanı sesiniz çıkmıyor, nerede Erdoğan’ dedi. iktidarın, Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasını iç politikaya alet ederek Millet İttifakı'na saldırdığını ileri süren Özkoç, "AK Parti grup başkanvekilleri dün Genel Kurulda 'Aslanlar gibi kükrüyoruz.' diyordunuz ya, işte sizin belediye başkanınızın Ermeni iddialarıyla ilgili görüşü. Hala belediye başkanı, sesiniz çıkmıyor. Biz samimiyiz; sizse riyakarsınız, samimi değilsiniz, devleti yönetemiyorsunuz, tek düşündüğünüz koltuklarınız." ifadesine yer verdi.

CHP; ‘ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN BAŞKAN HALEN GÖREVDE’

Abone Ol :

Yorumlar