ERKEN SEÇİME HİÇ BU KADAR YAKIN OLMADIK

ERKEN SEÇİME HİÇ BU KADAR YAKIN OLMADIK

İnternet medya temsilcilerinin bu hafta ki konuğu CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal ve CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ oldu. Sohbet gündemi, siyaset ve Kırıkkale olan görüşme de Önal, ülkenin erken seçime hiç bu kadar yakın olmadığına dikkat çekti.

ERKEN SEÇİME HİÇ BU KADAR YAKIN OLMADIK

HALK ŞİKAYETÇİ

Süvariler Binicilik Kulübü’nde gerçekleşen buluşmada Önal ve Bozdağ ülke gündemi ve Kırıkkale üzerine görüşlerini dile getirdiler. Milletvekili Önal, sürekli halkın içinde olduklarını köy- kent gezdiklerini belirterek ‘Halk şikayetçi. Eskiden iktidar korkusuyla konuşmayan, ziyaret ettiğimiz de uzak duran insanlar bugün sorunlarını bizimle paylaşıyorlar. İktidara güven kalmamış.’ ifadelerini kullandı.

EN KÖTÜ GÜNLERİ YAŞIYORUZ

Ülkenin erken bir seçime hiç bu kadar yakın olmadığını işaret eden Önal ‘Şartlar erken seçimi gösteriyor. Açıkcası bu yılın sonuna doğru bir erken seçim bekliyorum. Ekonomik olarak da siyasi olarak da tarihin en kötü günlerini yaşıyoruz. Küçük esnaf iktidar tarafından kendi kaderine bırakılmış durumda. Her gün gıda ürünlerine yeni bir zam geliyor. Alım gücü iyice düştü. Gerçek gündem ekonomik sıkıntı. Ne yazık ki hükümet halkı gerçek gündemden uzak tutmaya çalışıyor’ dedi.

ŞEHİRDEN KOPUK YÖNETİM

Bu dönem de adaylık düşüncesi olduğunu dile getiren Önal ‘Halkın içindeyiz. Büroma gelenlerin önemli bir kesimi farklı partilerden. CHP her kesimin ortak buluşma noktası haline geldi. Bunu görüyoruz. Millet ittifakı daha da güçlenerek devam edecek.’ şeklinde konuştu. İl Başkanı Bozdağ’da yerel yönetimlerin şehirden ve şehrin sorunlarından kopuk bir siyaset anlayışı yürüttüğünü belirterek ‘ Yerel yönetim ne yazık ki kendi gelecekleri ile ilgileniyorlar. Şehir de esnaf, emekli, çalışan, çiftçi hepsi sıkıntılı. Bu sıkıntıyı yerel yönetimler görmüyor’ açıklamasında bulundu. Önal ve Bozdağ’la gerçekleşen buluşmaya; Ayrıntı Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Ünal, Genel Yayın Yönetmeni Ömer Kıvanç, Haberkale İmtiyaz Sahibi Murat Tanır, Kanal Siyaset İmtiyaz Sahibi İbrahim Yaman, Sabah Gazetesi Temsilcisi Hakan Gökkaya, Haber 71 İnternet Sitesi İmtiyaz Sahibi Cihat Mencet, Kırıkkale Kuşu Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Murat Bulut katıldı. İnternet medya temsilcileri programlarının önümüzde ki haftalarda devam edeceğini kaydettiler.

Abone Ol :

Yorumlar