GÖK; ‘MKE’NİN YAPACAĞI İŞLERİ YENİ KURULMUŞ ŞİRKETE VERDİLER’

GÖK; ‘MKE’NİN YAPACAĞI İŞLERİ YENİ KURULMUŞ ŞİRKETE VERDİLER’

MKEK’nin anonim şirketi olmasını sağlayan yasa gündemde ki yerini koruyor. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Kırıkkale İl Binası’nda konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. Gök, MKE’nin yapacağı işlerin yeni kurulmuş bir şirkete verildiğini iddia etti.

GÖK; ‘MKE’NİN YAPACAĞI İŞLERİ YENİ KURULMUŞ ŞİRKETE VERDİLER’

‘SATIYORLAR BORÇLANIYORLAR’

Levent Gök, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Gök’e, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık eşlik etti. Gök, “Ülkeyi yönetmekten aciz duruma gelmiş iktidarın ülke kaynaklarını nasıl kullandığına hep beraber tanık olduk. Bu iktidar, elinde ne var ne yoksa sattı. Ellerinde Cumhuriyet’in kuruluşundan beri bin bir emekle, o kıt yıllarda, ama büyük bir enerji ile kurulan ve Türkiye’yi Türkiye yapan pek çok kuruluş, bu iktidar tarafından satıldı; satılmaya da devam ediyor. Para kalmayınca satıyorlar, para kalmayınca borçlanıyorlar” dedi.

ÖNAL VE BOZDAĞ’A TEŞEKKÜR

“Bu iktidar doymuyor. Elinde ne varsa satmaya kalkıyor.” diyen Gök  “Bir baktık ki Türkiye’nin en gözde savunma sanayi kurumlarından olan MKE Kurumu’nu yasa ile anonim şirketi haline getirdiler. Kırıkkale Milletvekilimiz Sayın Ahmet Önal’a ve İl Başkanımız Sayın Onur Yüksel Bozdağ’a huzurlarınızda teşekkür ederim. Bu MKEK ile ilgili kanun teklifinin komisyona sunulduğunu duyulmasıyla birlikte Kırıkkale halkı, partimizin öncülüğünde ayağa kalktı. Büyük bir miting yaptınız. Partimiz, burada toplumu bilinçlendirme ve aydınlatmada üzerine düşen görevi yaptı.”

‘KURUMUN İÇİNİ BOŞALTIYORLAR’

“ ‘MKE Kurumu’nu biz özelleştirmeyeceğiz. Bu konuda bir madde koyuyoruz’ dediler. İşin aslı öyle değil. Önce bu kurumun içini boşaltmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin gözbebeği olan bu kurumun içini boşaltmaya çalıştılar. MKE Kurumu’nun yapacağı işleri yandaş şirketlerine vermeye çalıştılar. Şirketi araştırdık; yeni kurulmuş bir şirkete verdiler. MKE Kurumu Kırıkkale’nin gözbebeğidir, Türkiye’nin can damarıdır.” ifadesini kullandı. 

Abone Ol :

Yorumlar