KIRIKKALELİ TÜMGENERALE MÜEBBET HAPİS

KIRIKKALELİ TÜMGENERALE MÜEBBET HAPİS

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ davasında aralarında Kırıkkaleli Tümgeneral Osman Ünlü’nün de yer aldığı 11 sanık hakkında ki ağırlaştırılmış müebbet hapis kararını onadı.

KIRIKKALELİ TÜMGENERALE MÜEBBET HAPİS

ATAMA LİSTESİNDE 

Kırıkkaleli Tümgeneral Osman Ünlü, FETÖ darbe girişimi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sözde sıkıyönetim atama listesinde Balışeyh nüfusuna kayıtlı eski tümgeneral Osman Ünlü'nün 4. Kolordu Komutanı olarak görevlendirildiği ifade edilen gerekçede, sanığın 4. Kolordu Komutanlığına gittiği, burada bulunan 28. Mekanize Tugay Komutanlığındaki komutan odasına geçerek zırhlı birlikleri ve darbe sürecini sevk ve idare eden firari eski tuğgeneral Ali Kalyoncu ile bir arada bulunarak süreci izlediği anlatıldı.

YARGITAY ONADI 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Polatlı'daki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada aralarında dönemin Topçu ve Füze Okulu Komutanı eski Tümgeneral Osman Ünlü, 58. Topçu Tugayı Komutanı eski Tuğgeneral Murat Aygün'ün de bulunduğu 11 sanık hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı. Ceza dairesi, çoğu uzman çavuş, er ve erbaş olan 160 sanık hakkında verilen hapis cezalarını ise bozdu

Abone Ol :

Yorumlar