MHP’DEN TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD

MHP’DEN TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş ve ülkücü camiadan vefat edenler için mevlit okutuldu.

MHP’DEN TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD

AZAPOĞLU CAMİİ’NDE 

MHP İl Başkanlığı’nca Alparslan Türkeş’in vefatının 24. sene-i devriyesi, ülkücü camianın önde gelen isimlerinden Cemil Arslan ve hayatını kaybetmiş partililer pandemi kuralları çerçevesinde Azapoğlu Cami’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid-i Şerif’e  MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kamu Sen İl Temsilcisi Yücel Karabacak, Türkav Şube Başkanı Kadir Galip Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

24 YIL GEÇTİ 

Okutulan mevlit sonrası açıklama da bulunan İl Başkanı Baloğlu; “ Aziz Türk milletinin kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Türk insanının son Başbuğ’u cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi aleme göçmesinin üzerinden 24 yıl geçti. Türk dünyasının Bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i Hakk’a yürüyüşünün 24. Sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Türk dünyası denince her Türk’ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğu Alparslan Türkeş gelmektedir. Başbuğumuz ömrünün yarısından fazlasını Türk Milliyetçiliği hareketine adamıştır. Son nefesine kadar Milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir.’ dedi. 

GELECEĞE IŞIK TUTACAK

Baloğlu ‘ Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır. Bu yolda kalıcı temeller atmak için Vatanımızın teminatı olarak gördüğü genç bozkurtların genç ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, yakın zamanda ebediyete intikal etmiş değerli büyüğümüz Cemil Arslan’ı ve daha önce vefat etmiş tüm dava arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad mekanları Cennet olsun. ” şeklinde konuştu. 

MHP’DEN TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD

Abone Ol :

Yorumlar