NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’

NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirilen

NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’

YAŞAM HAK 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kırıkkale'de kadına şiddete yönelik ‘YaşamHak’ projesi kapsamında ziyaretlerde bulundu. Otobüsle şehre gelen Nazlıaka, Milletvekili Ahmet Önal ve beraberindeki heyet, ilk olarak Yahşihan İlçe Başkanlığı önünde kadınlarla buluştu. Nazlıaka, burada yaptığı konuşmada, 5 Aralık 2020 tarihinde hayata geçirdikleri "YaşamHak" projesiyle, il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak ve ev ev ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

NİTELİKLİ DESTEK 

Bu proje sayesinde "444 82 85" telefon hattını arayan tüm şiddet mağdurlarına ücretsiz hukuki destek, psikolojik danışmanlık hizmeti ve CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde barınma ihtiyacını karşılayacak nitelikte destek sağladıklarını anlatan Nazlıaka,  "Tüm duruşmalarda şiddet mağduru olan kız kardeşlerimizin ve istismara uğramış çocuklarımızın aileleriyle bir araya geliyoruz. Görüyoruz ki bizlerin varlık gösterdiği duruşmalarda daha iyi kararlar çıkıyor. Davaların da sonuna kadar takipçisi oluyoruz. Aynı zamanda karakollardayken de kız kardeşlerimizin yanında olmayı çok önemsiyoruz. Karakollarda, adliyelerde, pastanelerde, duruşmalarda ve her yerde kız kardeşlerimizle bir arada oluyoruz." şeklinde konuştu. 

EMİNE BULUT’UN AİLESİNE ZİYARET 

Daha sonra merkeze bağlı Hasandede köyüne geçen Nazlıaka, Hasandede Türbesi'ni ziyaret etti ve köy meydanında kadınlarla buluştu. Nazlıaka ve beraberindekiler, daha sonra 2019'da eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut'un ailesini ziyaret etti. Bulut'un 12 yaşındaki kızı F.B.V. ile babası Ahmet ve annesi Fadime Bulut ile bir süre sohbet eden Nazlıaka, hukuki süreçte sonuna kadar yanlarında olacaklarını belirtti.

NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’ NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’ NAZLIAKA; ‘ŞİDDET MAĞDURLARINA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYORUZ’

Abone Ol :

Yorumlar