SAYGILI’DAN CHP’YE CEVAP; ONLARIN ZİHNİYETİ İLE PARK YAPILMAZDI

SAYGILI’DAN CHP’YE CEVAP; ONLARIN ZİHNİYETİ İLE PARK YAPILMAZDI

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığında düzenlenen halk günü etkinliğinin ardından basın açıklaması yapan Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, MKE’den Kırıkkale Belediyesine geçen ve ihale aşamasında olan arazilerin satışı konusunda yapılan açıklamalara cevap verdiler.

SAYGILI’DAN CHP’YE CEVAP; ONLARIN ZİHNİYETİ İLE PARK YAPILMAZDI

RANTIN EN YÜKSEK OLDUĞU YER

CHP’nin MKE ‘den alınan arsaların satışına yönelik itirazlarına Saygılı cevap verdi.  Saygılı, Kırıkkale Belediyesi olarak MKE arazileri içinde alabileceklerinin en büyüğünü aldıklarını ifade eden Saygılı “Rantın en yüksek olduğu bölgeye 50 dönümlük bir park yaptık. Bu şehrimizin en büyük kazanımıdır. Şehrimiz de ne kadar fazla yeşil alan oluşturabiliyorsak biz o derece başarılıyız demektir.   O bölgedeki araziler zaten konut arazileri. Emsalleri belli. İmarlar uygulamaları çok önceden yapılmış araziler. Biz dedik ki buraya 400 adet daire sığacağına 40 adet bahçeli ev yapılsın. 400 konut yerine 40 adet yeşil alanı olan ev yapılsın. Bu önerge neticesinde belediye gelirlerinde bir daralma söz konusu olacaktı.  Önergemizi basın açıklamasında yer alan  üyeleri reddetti. Önergeyi, belediye 400 konut yerine 40 tane konut yapıyor belediyenin buradan kaybı oluyor gerekçesiyle reddettiler. Bugün geldiğimiz noktada aynı arkadaşlar buraya neden 400 konut yapılıyor diye basın açıklaması yaptılar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedi.

HİZMET ETMEYELİM Mİ?

Mecliste kendi aldıkları ve oy verdikleri kararları, basın önünde eleştirmelerine hiçbir anlam veremediğini belirten Saygılı “Aynı kişiler basın açıklamalarında Belediye Meclisinden yetki alınıp alınmadığını sorguluyorlar. Türkiye hukuk devletidir. Belediye meclisinden karar almadan bu tür işleler başlatılamaz. Belediye meclisinden karar ve yetki alınmıştır. Bugün orada açıklama yapan arkadaşların hepsi satılsın diye oy kullanmışlardır. Neden böyle bir açıklamaya gerek duydular anlamakta zorlanıyoruz. Biz Kırıkkale belediyesinin geçmişinde olup da Kırıkkale Belediyesine ait olan 1 cm yerini satışa çıkarmadık satmayız da. Biz yeni yeni yerler kazanıyoruz. Biz yatırım yapamayalım mı? Bu millete memlekete hizmet etmeyelim mi? Biz yapmış olduğumuz işlemlerin tamamını yatırım karşılığıdır. Eğer onların zihniyeti olsaydı şehrin göbeğindeki 50 dönümlük araziye park yapılmazdı. Ama biz yaptık. Kırıkkale’nin en kıymetli alanı yeşil alan oldu. Bunları değerli halkımız biliyoruz. Bildiğini de çok şükür seçimlerde gösterdi” dedi.

AKLISELİM DAVRANSINLAR

Saygılı açılamasının devamında “Ben onları aklıselim olmaya ve aklıselim, vicdani davranmaya, birde ne yaptıklarını bilerek hareket etmeye davet ediyorum. Orada basın toplantısı düzenleyenlerin içinde meclis üyeleri de var. Bu meclis üyesi arkadaşlar neye oy kullanıp kullanmadıklarını çok iyi biliyorlar. Basın açıklamasına katılan meclis üyelerinden bazıları açıklamanın ardından gerçekleştirilen meclis toplantısında bizim başkanın şeffaflık ve dürüstlüğüne söyleyecek bir sözümüz yok ifadesini kullanmış. Birde basın açıklamasında bir ifade kullanmışlar. Küçümseyerek belediye personeline maaş vermekten bahsediyorlar. Emeğin ve işçisinin yanında olduğunu iddia eden bir partinin zihniyet olarak belediye personelinin eksiksiz gününde maaş almasını küçümsemesini de ayrıca yadırgıyorum” ifadelerine yer verdi.

ORTAK PAYDA KIRIKKALE

Belediye Başkanının dürüstlük ve şeffaflığıyla örnek bir belediye başkanı olduğunu ifade eden Milletvekili Ramazan Can, rant sağlanabilecek bir alanda Belediye Başkanının şehre 50 dönümlük bir yeşil alan kazandırdığının altını çizdi. Can, “Belediyemiz tarafından yapılan park şehrimizin bir sembolü haline gelmiştir. Eğer onlardaki zihniyet bizde olsaydı. Belediye Başkanımız dikerdi oraya alışveriş merkezini ve tahmini değerini milyonlara çıkarırdı. Ama maksat o değil. Maksat halkımızın nefes alıp rahatça vakit geçirebileceği bir park alanı oluşturabilmekti. Bu noktada MKE ile olan protokol gereği 50 dönüm park alanı ve bunun karşılığında ödenmesi gereken bir bedel. Belediye Başkanımız şu anda bu bedeli ödemenin gayreti içindedir. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Buradan birileri bir şeyler çıkarmaya çalışıyor. Belediye Meclis üyesiysen verdiğin kararın arkasında durursun. Ortak paydamız Kırıkkale sevdası” dedi.

ŞEFFAF DÜŞÜNEMİYORLAR

Kırıkkale’de AK Parti olarak güzel bir uyum olduğunu ifade eden AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, “Milletvekilimiz, Belediye Başkanlarımız, il Genel Meclis Başkanımız ve bütün teşkilatımızla Kırıkkale tarihinin en uyumlu dönemini yaşıyoruz. Bu kadro örnek bir kadro olacaktır. Kırıkkale Belediye Başkanımız saygın kişiliği, şeffaf ve dürüst belediyeciliği ve halkımızın teveccühü ile ikinci döneminde Kırıkkale tarihinin en yüksek oyunu alarak tekrar belediye başkanı seçilmiştir. CHP’li yöneticiler önyargılarından kurtulamadıkları için şeffaf bakıp şeffaf düşünemiyorlar. Onları önyargı gözlüklerinden kurtulmaya davet ediyorum. Biz her zaman milletvekilimiz ve belediye başkanımızın yanındayız. Kendisine şeffaflığı için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar