TANIR; ‘MECLİS ÜYELERİNE GÖZDAĞI VERİLİYOR”

TANIR; ‘MECLİS ÜYELERİNE GÖZDAĞI VERİLİYOR”

Kırıkkale Belediyesi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan MHP’li Belediye Meclis ve Denetim Komisyonu Üyesi Murat Tanır ‘Halfeli içme suyu ihalesi ile ilgili 5 soru sordum. Hiçbirine cevap vermediler. Bende rapora şerh düştüm. Belediye hakkımda suç duyurusunda bulundu. Burada amaç meclis üyelerine gözdağı vermektir” dedi.

TANIR; ‘MECLİS ÜYELERİNE GÖZDAĞI VERİLİYOR”

GENÇ VE ALTOP’TA KATILDI

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır, Kırıkkale Belediyesi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Kendisinin Halfeli İçme Suyu Tesisi’nde tek başına denetim yaptığı gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Tanır “Benim tek başıma denetim yaptığım iddia ediliyor. Oysa ki biz komisyon olarak 2 defa denetim yaptık. Birine CHP’den Levent Uslu, diğerine de komisyon başkanı Emrah Doğan katılmadı. Diğer tüm komisyon üyeleri ve Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Fen İşleri Müdürü Kürşat Altop, mühendisler hep beraberdik.” ifadelerini kullandı.

SORULARIMA CEVAP VERİLMEDİ

Denetim öncesi belediyeye tesisin ihalesi ile ilgili yazılı soru soru sorduğunu kaydeden Tanır “Denetime katkı sunması için belediyeye şu soruları sordum; 5 firmaya davet göndermişsiniz. Hangi yolla bu davetleri ilettiniz? İhaleye katılan Alme Mühendislik ile İla Mühendislik firmalarının  aynı adreste yer almasının sebebi nedir? Bu durum kuşkuya sebebiyet vermemiş midir? Aralarında organik bir bağ var mıdır? Bu konuda inceleme yapılmış mıdır?  İhale neden pazarlık usulü yapılmıştır? Aciliyeti nedir? Bu sorularıma nedendir bilinmez cevap verilmedi. Ayrıca ihale tamamlandıktan 50 gün sonra yine pazarlık usulü ikinci bir ihale yapılıyor ve malzeme alınıyor. Malzemeleri gösterin dediğimizde daha önce alınan malzemeler gösteriliyor” açıklamasında bulundu.

MECLİS TOPLANTILARI 10 DAKİKA SÜRÜYOR 

Bölgede 300 metrekare içerisinde 17 su kuyusunun bulunduğuna dikkat çeken Tanır “Oysaki 300 metrekare içerisinde bir kuyu olmalı. Çünkü aynı damardan besleniyor. Bu kuyularında 4’ünün çöktüğü söyleniyor. Ayrıca sözde su şehrin tamamına verilecekti.  Bildiğimiz kadarı ile Kimeski’ye kadar bağlı. Sadece o bölgeye veriliyor. Belediye meclis üyesinin denetim görevi vardır. Halk bizi güzel çalışmalarda  başkana destek olun eksikleri varsa da denetleyin diye seçiyor.  İhaleler şeffaf olmalı. 2 buçuk  yıl geçti başkanı 3 defa toplantıda gördük. Bize detaylı bilgi verilmiyor. Belediye meclis üyelerinin odası dahi yok. Meclis toplantılarımız 9-10 dakika sürüyor.” diye konuştu.  

USLU SÖYLEDİĞİNİ YAPMADI

“Beni tek başına denetim yapmakla suçluyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Diyelim ki ben tek başına gittim. Peki o zaman bana kapıyı açan, tesisi gösteren görevlilerde suçlu. Onlar hakkında da işlem yapılmalı” değerlendirmesinde bulunan Tanır, ayrıca CHP’li Meclis Üyesi Levent Uslu ile yaptığı görüşmede Uslu’nun kendisine ‘rapora şerh koyacağım’ dediğini ancak daha sonra koridorda raporu imzaladığını ifade etti. Belediye başkanının dürüst başkan imajı ile seçildiğini hatırlatan Tanır “Dürüstlük kapalı kapılar ardında olmaz meclis de olur. 2 buçuk yılda 3 sefer toplantı ile belediye yönetiliyorsa ben birşey demiyorum. Takdir kamuoyunun. Adalete güveniyorum ve  bana verilen yetkiyi Kırıkkale Halkı’nın menfaatine kullandığıma inanıyorum. Belediye hakkımda suç duyurusunda bulunmakla benim üzerimden meclis üyelerine gözdağı veriyor.  Murat Tanır’ı mahkemeye verdik sizi de veririz akıllı olun demek istiyor herhalde.  Bunun başka açıklaması yok” şeklinde konuştu.
 

Abone Ol :

Yorumlar