VİRÜS ÖLDÜRMEZSE EKONOMİK KRİZ ÖLDÜRECEK

VİRÜS ÖLDÜRMEZSE EKONOMİK KRİZ ÖLDÜRECEK

Kırıkkale’de faaliyet gösteren düğün sektörü temsilcileri CHP Milletvekili Ahmet Önal ile biraraya gelerek sıkıntılarını anlattılar. Sektör temsilcileri “1 yıldır ciddi kriz yaşıyoruz. Bu gidişle virüsten ölmezsek ekonomik krizden öleceğiz” serzenişinde bulundular.

VİRÜS ÖLDÜRMEZSE EKONOMİK KRİZ ÖLDÜRECEK

İŞYERİMİZ AÇIK AMA AÇIZ

Salgın tedbirleri nedeniyle ile bir yıldır ekonomik krizi en derinden yaşayan sektörlerin başında gelen düğün sektörü temsilcileri, seslerini duyurabilmek amacıyla CHP Milletvekili Ahmet Önal’la biraraya geldiler.  Şehrazat Kına Konağı’nda gerçekleşen görüşmeye; düğün-kına salonu işletmecileri, gelinlikçi, kuaför, fotografçı, güzellik merkezi işletmecileri katıldı. Yaşadıkları sorunları Önal’a anlatan sektör temsilcileri; iş yapamadıklarını buna karşılık işçi çalıştırdıkları ve sigorta primlerini ödemek zorunda olduklarını, çıkan devlet yardımlarının hiçbirinden faydalanamadıklarını, rezervasyon tarihi belirleyemediklerini, bankalardan kredi dahi alamayacak duruma geldiklerini, işyerlerinin açık olduğunu ama aç olduklarını, virüsten olmasa da krizden öleceklerini  ifade ettiler.

BIÇAK KEMİĞİ DELDİ

Sektör temsilcileri “Bin kişi ile kongreler yapılırken bize 50 kişi ile bir saat içinde düğün yapın diyorlar. Turizm belgesi olan yol boyu restoranlarına yemekli organizasyon izni verilirken, bize izin verilmiyor. Yemek yemek isteyen restoranda yesin düğün kına yapacaklar bize gelsin ama restoranlar bizim işimizi elimizden alıyorlar. Otellerde canlı müzik eşliğinde  eğlenceler yapılırken bize her türlü zorluğu çıkarıyorlar. Süre bir saat olunca insanlar daha çok yoğunluk oluşturuyor. Oysa en az üç saate çıkarılmalı. Bir saat Bıçak kemiğe dayanmadı kemiği delgi geçiyor. En az 5 bin kişi bu sektörden ekmek yiyor. Yetkililer sesimizi duysun artık” dediler.

SİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİR

Sektör temsilcilerini dinleyen Önal, ekmeğin partisinin olmadığına dikkat çekerek “ Bu konu siyasi bir malzeme konusu değil. Her ne kadar siyasetçi de olsam sonuçta bu şehrin evladıyım. Sizin sorununuzu biliyorum. İlk ağızdanda dinleme fırsatı buldum.  Devlete yıllarca vergi verdiniz. İlk defa bir şey istiyorsunuz.  Size bu şartlarda sahip çıkmak, sesinizi duyurmak bizim görevimiz.  Bugün arabasını satan, salgın öncesi çok iyi durumda olmasına karşılık bugün gıda paketine ihtiyacı olan esnaflarımızla karşılaşıyorum.  Devlet size bugün yardımcı olmayacaksa ne zaman olacak. Bu sizin en doğal talebiniz” ifadesini kullandı.

KARDEŞİNİZ OLARAK SÖZ VERİYORUM

“Sıkıntılarınızı biliyorum ama bilmek yetmez sizin için neler yaparız bunu konuşalım diyen Önal “Öncelikle aranızda seçeceğiniz temsilcilerle vali beyden sizin için randevu talep edeceğim.  Sonra sizin sorunlarını meclis kürsüsünden bizzat duyuracağım. Perşembe günü Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Bey şehrimize geliyor. Yine aranızdan seçeceğiniz temsilcileri kendisi ile görüştürürüm. Bununla birlikte sayın genel başkanımızın ilk grup toplantısında Kırıkkale ismini kullanarak sorunlarını konuşmasını talep edeceğim. Bunları yapmaya bir siyasetçi olarak değil sizin kardeşiniz olarak söz veriyorum. ”  şeklinde konuştu.

VİRÜS ÖLDÜRMEZSE EKONOMİK KRİZ ÖLDÜRECEK

Abone Ol :

Yorumlar