• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

KARAKUŞ; ‘OKUDUKLARIMDAN UTANDIM’

DEVA Partisi Yahşihan 1.Olağan Kongresi gerçekleşti. Faruk Dadalı’nın tek liste ile Yahşihan İlçe Başkanı olduğu kongrede İl Başkanı İsmail Karakuş sert açıklamalarda bulundu.


YERLİ VE MİLLİ KRİZ

Şehrazat Kına Konağı’nda düzenlenen kongreye Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen katıldı.  Kongrede katılımcılara seslenen DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Karakuş, yerel siyaset üzerinden iktidara yüklendi.  Ülke olarak zor günlerden geçildiğine dikkat çeken Karakuş “Kötü yönetimin bize yaşattığı “Yerli Ve Milli” krizi iliklerimize kadar hissediyoruz. İktidarın yaptığı gibi sağda solda suçlu aramaya gerek yok. Bu durumun tek sebebi var o da ülkenin içinde bulunduğu kötü yönetimdir, lobisi de Beştepe’dedir Beştepe’de. İktidarın şehrimizdeki temsilcileri ise yiyecek ekmeği dahi bulamayan vatandaşımızı göreceğine, ne yapacağını kara kara düşünen esnafımızı göreceğine, vatandaşımızı tehdit edecek kadar ileriye gittiler. Umut veremedikleri için daha kötüsüyle halkımızı korkutmaya çalışıyorlar.” dedi.  

ÇOK ŞÜKÜR ÜMİT VAR

Karakuş “Daha birkaç gün önce iktidarın büyük ortağının şehrimizde ki temsilcisi uzun bir açıklama yayınlamış. Okuduğumda inanın kahroldum. O kadar utandım ki. Kısaca özetlemek gerekirse şöyle demiş, ‘’Siz belli ki bizi göndermeyi kafaya koymuşsunuz. Bakın son pişmanlık fayda etmez. En azından sıcak eviniz var, en azından fırından ekmek alıyorsunuz. En azından can güvenliğiniz var. Ve ekliyor, Dolar’dan Euro’ dan zengin olan oldu, Dolar’ında Euro’nunda canı cehenneme. Valla hiç kusura bakmayın; dolardan, eurodan, altından zengin olanlar varsa burada değil. Olanları arıyorsanız eğer; çevrenize bakmanız yeterli. Yahu el insaf; Siz neyden bahsediyorsunuz? Esnafın bir bardak çayını içmeye yüzünüz kalmamış, vatandaşa halin nedir, nasılsın demeye yüzünüz kalmamış. Siz hiç merak etmeyin, bu şehrin haysiyetli insanları sizin tehditlerinize boyun eğmez. Çok şükür ki umut var.” ifadelerini kullandı.  

KURTULUŞ SAVAŞI YOK

Karakuş konuşmasını şöyle sürdürdü; “Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, Genel Başkanımız Sayın  Ali Babacan ve ekibi bu ülkeyi 2002 ve 2008 krizinden nasıl çıkardıysa, milli geliri 3500 dolardan alıp 12500 dolara nasıl çıkardıysa yine çıkarır. Zerre şüpheniz olmasın. Buradan Ak Parti’ye gönül vermiş hemşehrilerimize seslenmek istiyorum: Ortada ekonomik kurtuluş savaşı falan yok. Yalan, yalan. Bunların çirkin propaganda aygıtlarının söylediklerine inanmayın. Hiç şüpheniz olmasın yosun tarafından esir alınan nilüfer çiçeğinin kurtulup açtığı gibi DEVA Partisi iktidarında ülkemiz bu yoksulluk düzeninden kurtulacak. Yeniden çiçekler açacak. Yeniden Türkiye itibarlı bir ülke olacak. Hiç şüpheniz olmasın.  Diğer taraftan MKEK‘ye yapılan zulmü de görmezden gelemeyiz. Bir anda istişare edilmeden, alelacele alınmış kararla statüsü değiştirilerek anonim şirketine dönüştürüldü.”

EMEKÇİLERİN KADERİ İLE OYNADILAR

“Emekçilerimizle yaptığımız görüşmelerde iktidarın temsilcilerinin verdikleri sözleri yerine getirmediğini üzülerek gördük. Yerine getiremeyecekleri sözler vererek emekçilerimizin kaderiyle oynadılar. Sadece emekçilerimizin değil, şehrimiz ve ülkemiz için bu kadar büyük öneme sahip stratejik bir kurumun geleceğiyle oynadılar. Bunları yaparken vicdanlarının nasıl kabul ettiğini aklımız, hafsalımız almıyor. Buradan, halen kursağında MKEK’nin ekmeği olan, şu an bulundukları makamlar bu güzide kurum sayesinde olan siyasetçilere sesleniyorum. Hiç mi içiniz acımadı? Siz okuyun diye iş yükünüzü alan, beraber mesai harcadığınız çalışma arkadaşlarınıza bile nasıl ihanet edebildiniz? Siz hiç merak etmeyin Makine Kimya’dan aldığı helal rızıkla çocuklarını büyütmüş Kambur İsmail’in torunu her fırsatta bu ihanetinizi yüzünüze vuracak siz hiç merak etmeyin.”

KIRIKKALE’Yİ KURTARACAĞIZ

“Son olarak bir mimar olarak şehrimizin durumunun içler acısı olduğunu görmekteyim. Ve büyük üzüntü duymaktayım. Henüz bırakın 2019 vaatlerini 2014 vaatlerini bile yerine getirememiş basiretsiz bir yönetimi bu şehrin kıymetli insanları hak etmiyor. Vatandaşımız zaten pandemi varken haftanın en az 3 günü sularının kesilmesini, yollara taşmış çöpleri, son dönemlerde yapılan ucube köprüleri, kent ormanına mezarlık yeri tahsis eden yönetimi hak etmiyor. Dev projelerden bahsederken belediyenin asli görevlerini bile yerine getiremeyen bu zihniyetten Kırıkkale’yi kurtaracağız.”  DEVA Partisi Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen’de, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve kötü yönetimden halkın umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini Ali Babacan liderliğinde ki DEVA Partisi’nin tüm sorunların üstesinden gelecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olduğunu ifade etti.

 

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

45800

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647