• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

KIRIKKALESPOR'DA AYRILIK

Kırıkkale Büyük Anadoluspor, 2020 yılının Ekim ayından bu yana takımın başında olan Teknik Direktör Erman Güraçar ile yollarını ayırma kararı aldı.


15 MAÇTA 5 GALİBİYET 

Kırıkkale Büyük Anadoluspor, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak TFF 3. Lig’e yükselmiş ve takımın başına deneyimli teknik adam Erman Güraçar’ı getirmişti. Güraçar ile ligde istediği performansı yakalayamayan Kırıkkalespor, Erman Güraçar ile yolları ayırma kararı aldı.  20 Ekim 2020 tarihinde Kırıkkalespor ile anlaşma sağlayan Teknik Direktör Erman Güraçar, aradan geçen yaklaşık 4 aylık sürede, Kırıkkalespor ile 15 maça çıktı. Güraçar Kırıkkalespor’un başında çıktığı 15 maçta; 5 mağlubiyet, 5 galibiyet ve 5 beraberlik elde etti. Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulüp Binasında açıklama yapan Teknik Direktör Erman Güraçar, "Bazı konularda yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Biz buraya gelirken çok güzel ve mutlu bir şekilde geldik, giderken de aynı şekilde ayrılıyoruz. Yönetim Kurulumuzla, Başkanımızla bu süreçte yaşadığımız büyük sıkıntılar olmadı. Biz teknik ekip olarak burada değişimin şart olduğunu, yeni bir enerji gerektiğini hissettik. Bundan sonraki süreçte devam etsek faydadan çok zararımız dokunacağı için bu şekilde bir karar verdik. Bize bu süreçte çok güvenen bir kulübümüz vardı. Bir dediğimizi iki etmediler. Biz de bu inancı boşa çıkarmamak için elimizden geleni yaptık. Aramızda asla kopukluk, anlaşamamazlık yok. Konu buraya evrilmeye çalışılıyor fakat asla böyle bir şey söz konusu değil. Bu işe nasıl başladıysak o şekilde de ayrılıyoruz. Enerjimizin düştüğünü ve enerji değişikliği olması gerektiğini söyledik Başkanımız da kabul etti." dedi. 

BİRGÜN TEKRAR 
Güraçar ""Gerçekçi olmak lazım, biz bu kulübe hayal satmaya gelmedik. Bizim de bu süreçte kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Şu anda takımı Play-off hattına daha yakın bir sıralamaya getirebilirdik fakat olmadı. Buna başarısızlık diyemem ama belki bir eksiklik olarak değerlendirebiliriz. Biz de kendimizi değerlendirirken takımımızın daha iyi yerlerde olması gerektiğini söyledik. Yine vurguluyorum gerçekçi olmak lazım, bizim takım olarak motivasyonumuz düştü ve takıma zarar gelmesini istemiyoruz. Ayrılığımın takımın moral ve motivasyonunu bozacağını düşünmüyorum, takım arkadaşlarımla çok güzel bir şekilde vedalaştık. Maçlarda istikrarı yakalayamadık. Bu kulübün yönetiminden kimse kalkıp da şu, bu oynasın diye isim vermez bize. Tüm seçimler ve sorumluklar bize ait. İç sahada kayıp yaşamasaydık bugün burada daha farklı şeyler anlatıyor olabilirdik.  Adam gelirken değil giderken belli olur diye bir laf var, biz de bu takımdan gönül rahatlığıyla ayrılıyoruz. Biz biliyoruz ki bu şehrin, bu kulübün kapıları bize her zaman açık olacak. Aynı şekilde bizim de kapılarımız her zaman açık. Bir gün tekrar yolumuzun kesişmesini canı gönülden isteriz." ifadelerini kullandı. 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

56387

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647