• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE’DE OLMALI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de yaptığı çeşitli ziyaretlerin ardından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonunda iş dünyası ve STK temsilcileri ile biraraya geldi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşma da MKE Genel Müdürlüğü’nün Kı


DÜŞMANIN ULAŞAMAYACAĞI YER 

Kırıkkale de esnaf ziyareti yapan Kılıçdaroğlu, kültür merkezinde ki konuşmasında MKE Genel Müdürlüğü konusuna değindi. Makine Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğü’nün Kırıkkale’de olması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Burası küçük bir köydü. Cumhuriyeti kuranlar yani o zamanın iktidarı yani Cumhuriyet Halk Partisi bu küçük köyü savunma sanayi entegre tesislerinin inşa edebileceği bir merkeze dönüştürdü. Niçin? Anadolu’nun ortası. Düşmanın ulaşamayacağı bir yer o günün koşulları içerisinde ‘savunma sanayisini ben buraya kuracağım’ dedi. Önemli bir merkezdi. Bizim Cumhuriyet tarihimizin en büyük entegre silah sanayisiydi burası.’ şeklinde konuştu. 

NEDEN ANKARA’DA

Kılıçdaroğlu ‘Hala o özelliğin iskeleti var. Hala var. Olabilir mi bundan sonra olabilir. Büyüyebilir mi? Büyüyebilir. MKE Genel Müdürlüğü nerede; Ankara’da. Ne demek Ankara’da ? Makine Kimya Endüstrisi’nin tesisleri burada değil mi? Fabrikalar burada değil mi? Denetlemek istediğin zaman gelip bakmıyor musun? O zaman Genel Müdürlüğü’nde burada olması lazım. Bu kadar basit, bunu yapmak zor mu? Hayır efendim zor değil. Sadece diyeceksin ki ’genel müdürlüğü al senin fabrikalar nerdeyse oraya götüreceksin’ kuralı budur. Bu kuralı yerine getireceksin" ifadesini kullandı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26034

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647