• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

ÖNAL; ‘BİNLERCE İNSAN KIRIKKALE’DEN TAŞINMAYA HAZIRLANIYOR’

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MKE’nin statüsünde yapılan değişiklik sonrası binlerce insanın Kırıkkale’den taşınmaya hazırlandığını ifade etti.


BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

MKE’nin yeni statüsü ile ilgili tartışmalar devam ediyor. İşçilerin durumu ile alakalı olarak açıklama da bulunan Önal, kanunun tüm itirazlarına rağmen çıktığını hatırlatarak ‘ Kanunun Meclis'den geçmesi için olanca güçleri ile uğraşanlar aradan geçen 2 aylık zamana rağmen mağdur edilen işçilerimiz, sözleşmeli personelimiz, memurlarımız ve taşeron işçilerimiz için hiçbir adım atmadı. Okulların açılmasına  çok az bir zaman kalmasına rağmen halen pesonel rejimi, tercih hakları, tercih haklarının nasıl ve hangi yöntemlerle kullandırılacaği konularında yaşanan belirsizlik tüm kurum  çalışanlarını fazlasıyla tedirgin ediyor.’şeklinde konuştu. 

ORTALIKTA GÖZÜKMÜYORLAR

Önal açıklamasının devamında şunları söyledi;  ‘Kanunun geçmesi için olanca güçleri ile mücadele verenlerin bu süreçte ortalıkta pek de gözükmemesi dikkatlerden kaçmıyor. Binlerce çalışan ve aileleri Kırıkkale' den taşınmaya hazırlanıyor. Bu durumun hem kurumumuza hem de şehrimize yaşatacağı ekonomik maliyetin ve faturanın önüne geçilmesi içinse bugüne kadar herhangi bir adım atılmadı. Bununla birlikte MKE Kurumumuzun yeniden yapılandırılması konusunda atılan adımlar ise akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor. Son olarak MKE Kurumu' nda 1950 li yıllardan beri kurum içi denetim ve soruşturmaları yürüyen Teftiş Kurulu Başkanlığı' nın kaldırılması konusunda atılan adımları endişe ve kaygıyla takip ediyoruz’ 

TEFTİŞ KURULU KAPANDI 

‘Zira; Teftiş Kurulu Başkanlığı, kuruma zarar veren hatalı işlem ve uygulamaların ortaya çıkartılıp, giderilmesinde son derece kritik görevler yürütmüştür. MKE Teftiş Kurulu Başkanlığı, 2004-2020 yıllarını kapsayan dönemde yürüttüğü 46 ayrı soruşturma ile 30 milyon TL nin üzerinde tahsilat sağlamıştır. Yine Teftiş Kurulu, 1988-2020 yıllarını kapsayan dönemde Kurumda meydana gelen 33 ayrı yangın ve patlama olaylarını incelemiş, bu hususta kurumun uğradığı 200 milyon TL den fazla zararın tahsilini sağlamıştır.

DİLE GETİRECEĞİZ

‘ Böyle önemli ve kritik görev yapan kurulun kapatılma girişiminin kamuya faturası ağır olacaktır. 2019 ve 2020 yıllarında milyonlarca lira kar elde eden, 2021 yılındaki kar beklentisi 1 milyar 200 milyon TL olması öngörülen kurumda denetim ve incelemelerin liyakatli kurullarca yapılması aynı zamanda bir zorunluluktur. Bu anlamda MKE Kurumumuzun tüm çalışanlarına ve şehrimize verdiğimiz söz gereği tüm kurum çalışanlarının haklarını her ortamda savunmaya, kurum çalışanlarının uğradığı tüm haksızlıkları dile getirmeye devam edeceğim.‘ 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

51204

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647