• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

ÖNAL; ‘BU ÖZELLEŞTİRME HAMLESİDİR’

MKEK’nin anonim şirketi olmasına yönelik tartışmalar büyüyor. CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MKE Lojmanlarında işçi ile biraraya geldi ve bu değişikliğe izin vermeyeceklerini söyledi.


YURT GÜVENLİĞİNİN KARLILIĞI OLMAZ 

Akşam saatlerinde MKE lojmanları önünde MKE çalışanları var aileleri ile biraraya gelen Önal, kurumun statüsünde yapılmak istenen değişiklik hakkında açıklamada bulundu. Buraya bir siyasi olarak gelmediğini ve bu şehrin bir evladı olarak geldiğini belirten Önal ‘Yurt güvenliğinde karlılık olmaz. MKE’nin ürettiği ürünleri güvenlik güçlerimiz kullanıyor. Yurt güvenliği özel sektöre devredilemez’ dedi. 

BANA SORMADILAR 

MKE’de çalışan taşeronları kadroya alınması için 2 defa KHK çıktığını ancak gereğinin yapılmadığını söyleyen Önal ‘Bakın ben milli savunma komisyon üyesiyim. Bu tasarı hazırlanırken bana sormadılar. Ben MKE’ye sahip çıkmak İçin bu komisyonu tercih ettim. MKE özelleşmeyecek diyorlar korkmayın diyorlar. Bu özelleştirmenin hamlesidir. PTT - TCDD hep böyle oldu. Devlet ve çalışan mağdur oldu. Tasarı plan bütçe komisyonunda görüşülecek. Neden çünkü torba yasa içine sokacaklar. İnşallah yanlıştan dönülür ama ben sizlerin ve kurumun hakkını her ortamda savunacağıma şeref sözü veriyorum’ şeklinde konuştu. 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77648

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647