• Dolar
  16.863
 • Euro
  17.650
 • Ç.Altın
  1.576
 • Altın
  980.000
KIRIKKALE
29°
03:15

Öğleye kalan Süre

PEKUZ’DAN İLKSAN TEPKİSİ; ‘KAMU SEN KESK’LE İŞBİRLİĞİ YAPTI’

Bugün Kırıkkale’de yapılan İLKSAN temsilci seçimlerinde 1 Türk Eğitim-Sen ve 1 Eğitim-Sen adayı İLKSAN delegesi olarak seçildi. Memur-Sen İl Temsilcisi Yasin Pekuz, seçimlerde Kamu-Sen ile KESK’in Memur-Sen’e karşı ittifak yaptığını ifade etti.


10 DELEGE KATILDI 

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’den 5, Kamu-Sen’e bağlı Türk-Eğitim-Sen’den 4 ve KESK’e bağlı Eğitim-Sen’den 1 delegenin katıldığı İLKSAN temsilci seçimlerinde; Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen birer temsilci kazandılar. Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, Kamu-Sen-KESK ittifakını gündeme getirdi.                                                 

TÜRK EĞİTİM SEN ADAYI ÇEKİLDİ

Pekuz seçimlere ilişkin yaptığı açıklama da ‘Türk-Eğitim-Sen’den temsilci adayı olan Yusuf Yurduseven’in son dakikada adaylıktan çekilerek Eğitim-Sen adayını desteklemeleri neticesinde oylar eşit çıkmıştır.  Eğitim-Bir-Sen toplam 5 oy alırken, Türk-Eğitim-Sen ile Eğitim-Sen birlikteliği toplam 5 oy almış ve yapılan kura neticesinde 1 Türk Eğitim-Sen ve 1 Eğitim-Sen  delegesi İLKSAN temsilcisi seçilmiştir.’dedi. 

BİRLİKTELİKLERİ HAYIRLI OLSUN

Pekuz ‘Davalarını terketmeden ve duruşlarını bozmadan seçime giren Eğitim Bir-Sen delegelerimize, göstermiş oldukları onurlu, şerefli duruş ve ortaya koydukları irade için sonsuz teşekkürler ediyorum.  Seçim birlikteliği yaparak, ittifaka giren ve Eğitim Bir-Sen’e  karşı birleşerek; yapılan kura sonucu birer temsilci çıkaran Türk-Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen’i tebrik ediyor, beraberliklerinin  hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. tarih davasını satanları değil, davası için hak yolunda dimdik duranları yazar’ ifadelerini kullandı. 

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11458

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647