• Dolar
  32.202
 • Euro
  34.972
 • Ç.Altın
  4.030
 • Altın
  2.429
KIRIKKALE
23°
01:49

Akşam'a Kalan Süre

Cebeci: “Kredi çekip faize dövize yatırmayın! İşinizde kullanın”

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Cebeci, kooperatiften kredi çekip faize yatıran ya da döviz-altın alanlara “Yapmayın. Bu parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var” çağrısında bulundu. 


OCAK’TA GENEL KURUL 
Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’nda Ocak ayında kongre heyecanı yaşanacak. Kongrede mevcut başkan Osman Cebeci yeniden aday olacak. Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya gelen Cebeci, “Kooperatifimizin 2021-2022 yılları olağan genel kurul toplantısı 22.01.2023 tarihinde saat 11.00’de Mersan Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. Belirtilen tarihte ise çoğunluk sağlanamazsa kongre 30 Ocak 2023 tarihinde yapılacak” dedi. 

ORTALAMA AYLIK 200 ESNAF KREDİ ALIYOR 
Aylık ortalama yaklaşık 200 esnafa kredi imkanı sunduklarını ifade eden Cebeci, “Esnaflarımıza 2022 yılında 243 milyon TL kredi desteği sağladık. 2021-2022 yılları arasında ise 471 milyon 500 bin TL kredi desteği sağladık. Şehrimizde yaşayan herkes küçük büyük demeden bütün ihtiyacını esnaflardan alsa, otomatik olarak bütün sorunlar çözüm bulacaktır” şeklinde konuştu.

SIKI DENETİM VAR 
Cebeci konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kırıkkale’de bizim 2 bin 936 tane aktif ortağımız var. Bu ortaklarımızla birlikte Kırıkkale’de esnaflarımıza en iyi hizmeti sunmanın çaba ve gayreti içerisindeyiz. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de ekonomik alanda bir sınavdan geçiyor. Ama bu kapsamda devletimiz hiçbir esnafı geri çevirmeyerek bütün desteğini sağlıyor. Son dönemlerde çekilen kredilerin takibi açısından da sıkı denetimler gerçekleştiriyoruz. Bizler döviz bürosuna, sarraflara da destek sağlıyorduk. Bizlerden alınan paralar son zamanlarda altın ve dövize gitmeye başladı.”

HAZİNE DESTEKLİ PARA 
“Bu nedenle artık bizler sarraflara kredi vermiyoruz.  Sarraf, doktor, döviz bürosu gibi yerlere artık kredi vermiyoruz. Arkadaşlara kaç defa söylüyoruz. Bakın bunu yapmayın. Buradan 500 bin lira alıp yüzde 7-8 faizle alıp, başka bir bankaya yüzde 15 faizle yatırmak Allah’tan revamı? Yapmayın diyorum bakın bu paralarda tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı var. Bu hazine destekli bir para. Bunu buradan alıyorsan al ama bunu götürüp başka bankaya faize yatırmak reva mı? Bunu kullanıyorsan işin için kullan. Ama bizden alıp hemen karşıda döviz almak parayı faize yatırmanın ya da başka bir bankaya yatırmak doğru mu? Bu gibi işlemlerde bulunan kişilerin takibini yaparak hemen parayı geri çağırıyoruz”
 

İlginizi Çekebilir

UYUŞTURUCU TİCARETİNE ‘DAYI 1’ OPERASYONU

İlginizi Çekebilir

YENİMAHALLE MEZARLIĞI’NA KÖPEĞİ İÇİN MEZAR YAPTIRDI

İlginizi Çekebilir

EMNİYETTEN SAHTE ALKOLE GEÇİT YOK

Haber Yorumları

Yorum Yaz

53870

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647