• Dolar
  28.955
 • Euro
  31.594
 • Ç.Altın
  3.151
 • Altın
  1.895
KIRIKKALE
15°

DUMAN; ROKETSAN’DA ÇALIŞAN SAYISI 100 KİŞİYİ GEÇMEZ

İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Adnan Duman, ilimize yapımları devam eden Roketsan ve jandarma lojistik üssü ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.


10 FABRİKA HEDEFİ

Kırıkkale TV’de, İlyas Şen’in sorularını yanıtlayan  Duman, istihdam üzerine dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 3 yıl içerisinde en az 5 bin kişinin çalışacağı biri kendilerine ait, biri ulusal marka olmak üzere toplamda 10 fabrikayı Kırıkkale’de kurdurmayı hedeflediğini kaydetti. Kırıkkale’ye son dönemlerde yapılan en önemli yatırımlar olarak bilinen Roketsan ve jandarma lojistik üssü ile ilgili de konuşan Duman, her iki yerde çalışacak kişi sayısının toplamda 200’ü geçmeyeceğini ileri sürdü.

TEST FAALİYETİ

Duman “Roketsan Türkiye’nin en büyük vakıf şirketlerinden birisi. Türkiye’nin gözbebeği. Kırıkkale’ye yatırım yapıyor şuan. Kaç kişi istihdam edilecek? Test faaliyetlerinin dışında burada üretim yapılmayacak. Çalışacak maksimum kişi sayısı 100 kişiyi geçmeyecek.  Aynı şekilde jandarma lojistik üssünün Kırıkkale’ye çok büyük faydası olacakmış gibi anlatılıyor.  Üssün jandarmadan başka kimseye faydası olmayacak.” dedi.

SAYGILI 5 BİN DEMİŞTİ

“Jandarmaya personel alım esasları belli.” diyen Duman “Bunun üzerine siz ne yapacaksınız da Kırıkkaleli vatandaşları burada istihdam edeceksiniz.  Burada da maksimum çalışacak kişi sayısı 100 kişiyi geçmeyecek. Evet her iki yatırımda kıymetli, emeği geçenlerden Allah razı olsun ama 50-100 kişiyle bir memleket kurtulmaz. Bu şehrin maaş ortalaması yükselmeli. Uzmanı olduğu alanlarda teşvik verilmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.  Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Roketsan’da 5 bine yakın kişinin istihdam edileceğini söylemişti.

İlginizi Çekebilir

ERSAN; CESURLAR HAREKETİNİN BİR PARÇASI OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

İlginizi Çekebilir

ÖZEL ÇOCUKLAR HAYRAN BIRAKTI

İlginizi Çekebilir

DEPREM BÖLGESİNDEN 512 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11622

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647