• Dolar
  32.607
 • Euro
  35.139
 • Ç.Altın
  3.981
 • Altın
  2.451
KIRIKKALE
34°

HAYATA SPORLA GÜLÜMSE

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında, Kırıkkale Valiliği ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün destekleri ile Kırıkkale Pars Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Öztürk’ün bakanlığa sunduğu ”Hayata Sporla Gülümse Projesi” kabul görerek çalışmalarına


BEDEN VE RUH GELİŞİMİ

İl Gençlik Spor Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı açıklamada; ”Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri destek programları (2020-1) ile desteklenen projemiz Kırıkkale sporuna güçlü bir nefes sağlayacaktır. Projenin amacı, ekonomik ve fiziksel dezavantajlı bireylerin sporla tanışarak sosyalleşmelerini, toplum içerisindeki yerlerini almalarında katkıda bulunmak, ilkokul çağından başlamak üzere ortaokul ve lise düzeyindeki gençlerimizi hayata sporla gülümsetmektir. Tespit edilen yetenekli bireyleri destekleyerek il ve ülke temsiliyetini yapmalarını sağlamak, ekonomik ve fiziksel seviyeleri normal olan bireyleri diğer bireylerle empati kurmalarını sağlamaktır. Ayrıca projeye dahil olan gençlerimize çevre bilincini aşılayarak, milli ve manevi değerleri benimsetmek,fiziksel ve bedensel ve ruh gelişimini katkı sağlamak amaçlanmaktadır” dedi.

PROJEYE KATILACAKLARA EKİPMANLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Pars Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Öztürk ise yaptığı açıklamada,” Gençlik ve spor bakanlığı tarafından desteklenen projemiz üç okul üzerinde çalışma yapacak, belirlediğimiz okullarımız Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi,Türk Metal Mustafa Özbek İlkokulu ve Şehit Nazir Elitok İlkokulu olmak üzere faaliyette bulunacağız.Projeye müracaat eden tüm katılımcıların antremanlarda kullanacağı tüm materyaller proje kapsamında ücretsiz olarak karşılanacak.Bu projede amacımız spora alt yapı kazandırmak ve tabana yayılmasını sağlamak,bu projeye katılan gençlerimiz arasından çok değerli ve yetenekli sporcular çıkacak,bu çocuklarımız ileride gerek milli ve gerekse ulusal müsabakalarda Kırıkkalemizi ve Ülkemizi temsil edecekler” dedi. İl Gençlik ve Spor Müdürü ve Pars Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Öztürk Projenin oluşumunda ve gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu,Kırıkkale Valisi Yunus Sezer,Milletvekili Ramazan Can,Milletvekili Halil Öztürk,Beledye Başkanı Mehmet Saygılı,İl genel meclis başkanı Murat Çaykara,Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Metin Şahin,Türkiye Taekwondo Federasyonu Organizasyonu Kurul Üyesi Zafer Bal,Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’ye teşekkür ettiler.

İlginizi Çekebilir

244 TÜRK’ÜN HAYATINI KURTARAN KAHRAMANA SON VEDA

İlginizi Çekebilir

DEMİRHAN; ‘SATTIĞIMIZ FİYATA ÜRÜN ALAMIYORUZ’

İlginizi Çekebilir

VALİ TEKBIYIKOĞLU’NDAN TEPKİ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99426

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647