• Dolar
  20.978
 • Euro
  22.598
 • Ç.Altın
  2.230
 • Altın
  1.313
KIRIKKALE
26°
07:24

Öğleye kalan Süre

KIRIKKALE’YE HAYVAN GİRİŞİ YASAKLANDI

Kırıkkale ve Sivas'a şap hastalığı tedbirleri kapsamında hayvan giriş ve çıkışlarının yasaklandığı, hayvan pazarlarının kapatıldığı bildirildi.


65 BİN BÜYÜKBAŞ 

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilde 64 bin büyükbaş, 175 bin de küçükbaş hayvan bulunduğu belirtildi.

İlkbahar şap aşılama kampanyası dahilinde yapılan çalışmalarda, il genelinde şap hastalığının tespit edilmediği ve aşılama kampanyasının devam ettiği aktarıldı.

İlde hastalığın yayılmasını önleyici tüm tedbirler alınarak Şap Hastalığı Yerel Sağlık Komisyonu oluşturulduğu bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:Ayrıca, hayvan sağlığı zabıtası komisyon kararı alınarak ilgili kurumlarla derhal iletişime geçilmiştir. Komisyon kararı gereği il içi ve il dışı hayvan hareketlerinin durdurulmasına, veteriner sağlık raporu düzenlenmemesine, hayvan pazarının kapatılmasına, kesim, ithalat ve ihracat amaçlı hayvan hareket ve sevklerinin muaf tutulmasına, bakanlık personelinin, zabıta ve kolluk kuvvetlerinin işbirliğiyle yol kontrollerinin sıklaştırılmasına, işletmelerde ve yol kontrolleri denetimlerinde belgesiz veya belgesindeki özelliklere uymayan hayvan sahipleri hakkında yasal işlem yapılmasına karar verilmiş olup, kararlar ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılmıştır."

 

İlginizi Çekebilir

ESKİ BAŞKANIN EŞİ ZİNCİRLEME KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

İlginizi Çekebilir

KUZUCU; SEN BEN DEĞİL BİZ OLMA ZAMANI

İlginizi Çekebilir

BARAN MERKEZ İLÇEYE ADAY

Haber Yorumları

Yorum Yaz

60520

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647