• Dolar
  18.838
 • Euro
  20.328
 • Ç.Altın
  1.814
 • Altın
  1.128
KIRIKKALE
00:22

Akşam'a Kalan Süre

ÖNAL; EDS’LER KABUS OLDU

CHP Milletvekili Ahmet Önal Kırıkkale'deki EDS'ler hakkında TBMM'de konuşma yaptı. Önal; 'EDS'ler Kırıkkale'de vatandaşımızın kâbusu hâline gelmiş durumda.' dedi.


MECLİSDE KONUŞTU

Kırıkkalelilerin korkulu rüyası haline gelen EDS’ler meclis gündemine girdi. Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada CHP'li Önal şu ifadelere yer verdi; ASELSAN ile Kırıkkale Belediyesi arasında yapılan anlaşmaya göre şehrimize yapılacak bazı yatırımların EDS gelirlerinden karşılanması öngörülmüş, bu kapsamda şehrimizin giriş ve çıkışları, ana cadde ve bulvarları da dâhil olmak üzere Kırıkkale'mizin tamamına kameralar yerleştirilmiştir.”

TUZAK KURUP 

“Asıl amacı trafiği düzenlemek olan EDS'ler, Kırıkkale'de trafiği düzenlemek yerine vatandaşa tuzak kurup sadece ceza kesme vazifesi görüyor. Yaklaşık bir ay kadar önce şehrimizin her yerinde faaliyete giren EDS'lerin kestiği cezalar yüzünden vatandaşımız trafiğe çıkmak istemiyor.”

VAZGEÇİLMELİ 

“Kırmızı ışıklarda bulunan geri sayım sayaçlarının kaldırılması, sarı ışık sürelerinin kısaltılmasıyla birlikte EDS'ler Kırıkkale'de vatandaşımızın kâbusu hâline gelmiş durumda. Kırıkkale Belediyesi tarafından karşılanması gereken yerel hizmetlerin EDS'ler üzerinden ceza kesilerek vatandaşlarımıza fatura edilmesi son derece yanlış bir tutumdur. Bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçilmeli, vatandaşımıza kurulan EDS tuzağına son verilmeli.”

İlginizi Çekebilir

ELÇİN İYİ PARTİ MERKEZ İLÇEYE ADAY

İlginizi Çekebilir

TEKBIYIKOĞLU; ‘ÇOK NİKAH ŞAHİDİ OLDUM BU FARKLIYDI’

İlginizi Çekebilir

MATKABIN İÇİNDE UYUŞTURUCU BULUNDU

Haber Yorumları

Yorum Yaz

35480

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647