• Dolar
    0.000
  • Euro
    0.000
  • Ç.Altın
    0.000
  • Altın
    0.000

°

ŞİDDETİN TEMELİNDE BİLGİSİZLİK VE GÜVENSİZLİK VAR

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Av.Melike Boran İsmailoğluları Kırıkkale Kızılay Merkezi ile ortak sempozyum yaparak, dünyanın kanayan yarası olan şiddette değinerek 6284 kanuna hakkında bilgilendirme yaptı.


ADALET İSE HER ZAMAN LAZIMDIR

Başkan Av.Melike Boran İsmailoğulları sempozyumda yaptığı konuşmada ”6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a ilişkin Kırıkkale Kızılay Merkezi ile ortak olarak yaptığımız sempozyumun önemi kimlere anlattığımızdır. Toplumda çoğunlukla kadınlara karşı yaptığımız bilgilendirme seminerlerinin yanı sıra aileyi oluşturan kocalara yapmamaktayız. Bunun asıl sebebini ise 6284 Sayılı Kanunu bilmememizde yatmaktadır. Kanun öncelikle aileyi korumayı hedeflemekte olup ikincil olarak kadına karşı şiddeti ele almaktadır. Bizim burada yapmak istediğimiz aileyi oluşturan bireylerin hepsinin bilgilendirilmesi, adalete güveni aşılamak, kanunların çok geniş toplumsal perspektifler göz önüne alınarak hazırlandığını vurgulamaktır. “ dedi.

DÜNYAMIZIN KANAYAN YARASI ŞİDDET

İsmailoğulları “   Bugün için toplumumuzun ve dünyamızın kanayan yarası olan şiddet  olaylarının temelinde bilgisizlik ve güvensizlik yatmaktadır. Biz artık birbirimize ve daha ziyade adalete güvenmeyen bireyler haline geldik. Çünkü bize doğrusu anlatılmadığı sürece yanlışa inanmayı tercih ettik. Hak öyle bir kavramdır her zaman yerini bulan, onun yanında olmayanı yüzüstü bırakan, yanında olanı ise yücelten ve yükselten bir yapısı vardır. Biz haklı durumda iken haksız duruma düşmek için “şiddete” başvuruyoruz, bilmediğimiz için, güvenmediğimiz için. Bu durumun en acı kısmı ise şudur, en kutsal kurum olan ailenin içinde bu durumun yaşanmasıdır. Bunu önlemek için ise biz MHP Kırıkkale Kadın Kolları olarak kollarımızı sıvadık, toplumun her kesimine karşı kadın, erkek, çocuk, yaşlı ve gençlerimizi ailenin korunması ve şiddetin önlenmesi için bilgilendirmeyi görev edindik. Hiçbir zaman şiddet uygulamadığımız ve şiddetin kurbanı olmamamız dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

18800

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647