• Dolar
  18.644
 • Euro
  19.423
 • Ç.Altın
  1.691
 • Altın
  1.051
KIRIKKALE
12°

ÜST DÜZEY TERÖRDEN ARANANLAR LİSTESİNDE 4 KIRIKKALELİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından aranan üst düzey terör örgütü temsilcileri arasında 4 Kırıkkaleli bulunuyor. Terörden arananlar listesinde yer alan isimleri ihbar edenlere 500 bin lira ile 10 milyon lira arasında değişen miktarda ödül veriliyor.


KIRMIZI LİSTE DE YOK 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan liste de terör örgütü temsilcileri kırmızı-mavi-yeşil-turuncu ve gri olmak üzere 5 ayrı renk kategorisinde aranıyor. Kırmızı listede PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin ele başları yer alıyor.  Genel müdürlüğün yayınladığı liste de 4 Kırıkkaleli isim bulunuyor.  Arananların hepsi FETÖ/PYD terör örgütü üyeliğinden aranıyorlar. Bu isimler; mavi-yeşil-turuncu ve gri liste de yer alıyorlar. Kırmızı liste de Kırıkkale’den kimse bulunmuyor.      

KARLOV SUİKASTINDA ROLÜ VAR

Arananlar arasında mavi liste de yer alan isim; Temel Alsancak. Türkiye İmamı olan Alsancak hakkında açılan dava da Rus Büyükelçi Andre Karlov’un öldürülmesi olayında talimat verdiği iddia ediliyor. Ayrıca Alsancak’ın 37 üst düzey bylock grubunda yer aldığı, firari FETÖ’cülere emniyetteki kriptolar araçlığı ile sağladığı bilgileri sızdırdığı iddia ediliyor. Alsancak’ın Almanya’da olduğu biliniyor.  

GÜRCİSTAN DA YAKALANDI 

Yeşil liste de yer alan isim ise; Adem Önal. Gürcistan İmamı olarak bilinen Önal,  2019’da Güney Osetya Özerk Bölgede yakalanıp yerel polisler tarafından sorgulanmış ancak halen Türkiye’ye iadesi yapılmamıştır.  Önal’ın bölgenin kesimlerinde diğer firari FETÖ’cilerle kaldığı ifade ediliyor.  

TAHLİYE OLDU FİRAR ETTİ 

Turuncu listede aranan isim Yalçın Türken. 600 bin lira ödül konulan Türken, örgütün avukat bölge imamı olarak biliniyor. Hakkında gözaltı kararı çıkması sonrası ABD’ye firar eden Türken’in bilgisayarında, örgüt ile kandil ilişkisine yönelik yazışmalara bulunduğu iddia edildi. Gri liste de yer alan Kırıkkaleli isim ise; Deniz Binbaşı Cafer Topkaya.16 ay tutuklu kalan sonra 2018’de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan Topkaya önce Yunanistan’a ardından Belçika’ya kaçtı.

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

90706

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647