• Dolar
  31.024
 • Euro
  33.653
 • Ç.Altın
  3.451
 • Altın
  2.018
KIRIKKALE
12°

VALİ MAKAS’DAN KÜLLİYE İÇİN MEHMET AKİF’Lİ PAYLAŞIM

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, yapımı tamamlanan İslami Değerler Külliyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Vali Makas, külliyeyi şehrimize kazandıran Bahattin Akyön’ü tebrik etti.


BİR GECE ŞİİRİNDEN 

Kırıkkale’ye ayrı bir güzellik katması ve dini turizmin önünü açması beklenen İslami Değerler Külliyesi için geri sayım başladı. Yapımı tamamlanan ve 22 Ekim’de açılacak olan külliyeyi Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ziyaret ederek külliyeyi işimize kazandıran Bahattin Akyön’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Birçok ilki bünyesinde barındıran 500 kişi kapasiteli, 2 ayrı mescidin ve 2 ayrı müzenin bulunduğu külliye ziyareti sonrası Vali Makas, düşüncelerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mehmet Akif Ersoy’un Bir Gece şiirinden dizelerle aktardı. Makas paylaşımında; 

Dünya neye sâhipse,

onun vergisidir hep;

Medyûn ona cem'iyyeti,

medyûn ona ferdi.

Medyûndur o mâ'sûma

bütün bir beşeriyet..

Yâ Rab, bizi Mahşer'de

bu ikrâr ile haşret... dizeleri ile birlikte “Kırıkkalemize, Efendimiz (SAV) ve İslami Değerler Temalı Külliyeyi kazandıranlardan emek verenlerden Rabbım ebeden razı olsun” temennisinde bulundu. İslami Değerler Külliyesi Yönetim Kurulu Başkanı Akyön’de Vali Makas’a ziyareti nedeniyle teşekkür etti. 

İlginizi Çekebilir

KUZUCU; SEN BEN DEĞİL BİZ OLMA ZAMANI

İlginizi Çekebilir

KOÇAK KIRIKKALE İÇİN ADAYLIK MÜRACAATI YAPTI

İlginizi Çekebilir

DUMAN’DAN AKŞENER’E; SAYGISIZLIK YAPTINIZ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

43766

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647