• Dolar
  20.978
 • Euro
  22.598
 • Ç.Altın
  2.230
 • Altın
  1.313
KIRIKKALE
26°
09:14

Öğleye kalan Süre

HAYALİYDİ GERÇEK OLDU; O ŞİMDİ ASKER

Sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalara imza atan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, renkli bir etkinliğe daha imza attı. Türkyılmaz, bedensel engeli bulunan Emirhan Gürler’in askerlik hayalini gerçekleştirdi.


RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Yahşihan ilçesinde askere gitmek isteyen zihinsel engelli genç için Belediye tarafından temsili "asker eğlencesi" yapıldı. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, geçen yıl Üzeyir ve Fatma Gürler çiftini ziyaretinde engelli oğulları Emirhan Gürler'in askere gitme hayalinin olduğunu öğrendi. Başkan Türkyılmaz, 20 yaşına giren engelli gencin hayalini gerçekleştirmek için Alaaddin Mahallesi Çetin Koçdağan Parkı'nda asker eğlencesi düzenledi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu ve Türkyılmaz, etkinlikte Emirhan'ın eline kına yaktı. Bir süre Türkyılmaz'la oynayan Emirhan, daha sonra ailesi ve arkadaşlarıyla doyasıya eğlendi. Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Emirhan'ın kendileri için çok özel biri olduğunu söyledi. Emirhan'ın askerlik hayalini gerçekleştirmek için bugün asker gecesi düzenlediklerini aktaran Türkyılmaz, "Ekip arkadaşlarımız güzel bir organizasyon yaptı, teşekkür ediyorum.

GÜRLER AİLESİNDEN TÜRKYILMAZ’A TEŞEKKÜR

“Bugün kınasını yakıp askere uğurlayacağız. Emirhan'ın hayalinin asker olup, eğlence düzenlemek olduğunu öğrenince biz de belediye olarak gencimizin hayalleri ve umutları yeşersin diye böyle bir gece düzenledik." diye konuştu. Baba Gürler de oğlunun hayalinin gerçekleştiği için çok mutlu olduklarını belirterek, böyle bir geceye düzenledikleri için Başkan Türkyılmaz'a teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

YAHŞİHAN’NDA ZEHİRLİ ASBEST BORU KALMADI

İlginizi Çekebilir

TÜRKYILMAZ AÇIKLADI; EN DÜŞÜK MAAŞ 4.650 LİRA

İlginizi Çekebilir

YAHŞİHAN’DA MİNİBÜS SELE KAPILDI

Haber Yorumları

Yorum Yaz

18881

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647