• Dolar
  32.607
 • Euro
  35.139
 • Ç.Altın
  3.981
 • Altın
  2.451
KIRIKKALE
34°

Yahşihan Belediyesi’nde en düşük maaş 9 bin TL oldu 

‘Her anınızda hep yanınızda’ sloganıyla örnek belediyecilik hizmeti sunan Yahşihan Belediye başkanı Osman Türkyılmaz, belediyede çalışan işçilere yönelik bir müjde verdi. 


İŞÇİLER ARASINDA MUTLULUKLA KARŞILANDI
Sosyal ve kültürel alanda vatandaş odaklı hizmetler üreten Yahşihan Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında işçilerini de unutmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye genelinde asgari ücretliler için uygulanacak olan aylık maaşı 8 bin 506 TL olarak belirlemesiyle birlikte Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’da işçilere bir müjde verdi. İşçilerle bir araya gelen Türkyılmaz, belediyede çalışan işçilerin en düşük maaşının 9 bin TL olduğunu açıkladı. Türkyılmaz’ın bu maaş müjdesi işçiler arasında mutlulukla karşılandı. 

TÜRKYILMAZ’DAN PERSONELİ MUTLU EDEN MAAŞ DÜZENLEMESİ
Geçtiğimiz 2021 yılında en düşük personel maaşını 3 bin 400 TL olarak belirleyen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 2022'nin ilk yarısında çalışan personellerini düşünerek en düşük işçi maaşını 4 bin 650 TL olarak belirlemişti. Asgari ücretin 5 bin 500 TL olmasıyla Türkyılmaz, maaşlarda bir kez daha düzenleme yapmış ve 6 bin TL olarak belirlemişti. 2023 yılına sayılı saatler kala işçilerle bir araya gelen Türkyılmaz, 2023 yılında uygulanacak 8 bin 506 TL asgari ücrete yönelik bir ilave daha yaptı. Türkyılmaz, belediye personelinde en düşük işçi maaşının 9 bin Tük Lirası olduğunu açıkladı. 

HAYIRLI OLSUN
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Son çalışma gününde personellerimizle bir araya gelip 2022 yılını coşkuyla sonlandırırken, yılın müdürü Destek Hizmetleri Müdürü Yunus Aydın’ı, yılın personelleri Onur Kuyucu, İsmail Saltık ve Bülent Yıldırım’ı başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirdik. Ayrıca yıl boyu gösterdikleri çabalardan dolayı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Kubilay Kayır’ı, İtfaiye Müdürü Abdullah Ogan’ı, personellerimizden Oğuzhan Lüy ve Furkan Karakaya’yı mansiyon ödüllerine layık gördük. Kendilerini tebrik ediyorum. Belediyemizde en düşük maaşı da 9 bin TL olarak belirledik. Tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun. Yeni yıl hepimize sağlık ve mutluluk getirsin. Mutlu yıllar.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

TIP FAKÜLTESİNE SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI; 4 DAKİKADA MR ÇEKİYOR

İlginizi Çekebilir

BİRLİKTE YAŞADIĞI KADININ YÜZÜNE KIZGIN YAĞ DÖKTÜ

İlginizi Çekebilir

CAN; DEVLETİMİZ GEREKENİ YAPACAK

Haber Yorumları

Yorum Yaz

51869

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647