• Dolar
  18.580
 • Euro
  18.383
 • Ç.Altın
  1.640
 • Altın
  1.020
KIRIKKALE
26°
02:23

Öğleye kalan Süre

YENİŞEHİR KAVŞAĞINA 3 ŞERİTLİ KÖPRÜ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Yenişehir Kavşağı’na yapılacak köprü ile ilgili bilgi verdi. Can, köprünün 3’er şeritli olacağını ifade etti.


YOL GENİŞLİYOR 

Özellikle bayram ve tatil dönemlerinde tıkanan ve kilit kavşak olarak bilinen  Yenişehir Kavşağı ile ilgili çözüm süreci başladı. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, proje ile ilgili Karayolları 4.Bölge Müdürü İlhan Aytekin’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Can, köprünün Eypark Dinlenme Tesisleri önünden başlayacağını belirterek ‘ Köprü 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş şeklinde olacak. Yan yollar 2’er şeritli yapılacak. Ayrıca Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün önünden Kayseri yol ayrımına kadar yol 3 şerit olarak genişletilecek.’ dedi. 

SULAKYURT YOLU AÇILIYOR 

Can ‘Köprüsün 2 ayak arası uzunluğu 184 metre olacak. Peyzaj çalışması ile birlikte estetik bir görüntü ortaya çıkacak. Köprü ile birlikte yeni sanayi sitesi kavşağı da kapatılacak. Böylece hem köprü hem de yol genişleme çalışması ile yaşanan trafik sıkışması son bulacak. Çalışma kısa süre içerisinde başlayıp yılbaşı öncesinde bitirilmesi hedefleniyor’ ifadelerini kullandı. Can ayrıca Balışeyh- Sulakyurt arası 30 km’lik yolun 13 km’sinin tamamlandığını ve ulaşıma açılacağını, 17 km’nin ise önümüzde ki yıl yapılacağını kaydetti.

İlginizi Çekebilir

CAN; TÜRKYILMAZ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN BİRİSİ

İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN BÜYÜK DÖVME PRESLERİNDEN BİRİ KIRIKKALE’YE KURULDU

İlginizi Çekebilir

BAYRAM TATİLİNDE KIRIKKALE’DEN GEÇEN ARAÇ SAYISI; 414 BİN

Haber Yorumları

Yorum Yaz

27444

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647